O problematice pohledávek

Většina pohledávek vzniká neopatrností věřitele. Je dobré tomu předcházet, ale zcela tomu předejít nejde. Někdy Vás požádá kamarád o půjčku, rodinný příslušník, stanete se obětí nějaké krádeže atd. Pokuste se minimalizovat možné škody dobrým smluvním ošetřením, a to nejen u zápůjček, ale i nájmů, odvedených prací, prodaného zboží na fakturu apod. Dlužníka, odběratele, objednatele se pokuste vždy prověřit, a to nejen v insolvenčním rejstříku. Existuje i ústní smlouva, ale ta se vždy hůře vymáhá. Vždy trvejte na písemném (nejlépe podepsaném) dokumentu. 

Pokud již nějaká pohledávka vznikne, pak neotálejte s řešením. Čím dříve věc řešíte, tím spíše dostanete peníze nazpět. V často kladených dotazech najdete odpověď na to, kdy se pohledávku nevyplatí vymáhat.

Zvýšené opatrnosti také dbejte při vyplňování Uznání dluhu nebo směnky. Hodně lidí v těchto důležitých dokumentech chybuje a pak se pohledávky hůře vymáhají.

Jsme si vědomi, že nechcete pohledávku vůbec řešit a radši byste jí prodali. Možná jako jediní Vás upozorňujeme, že to tak nefunguje! Aby někdo pohledávku odkoupil, pak si jí musí dobře prověřit a to někdy trvá několik týdnů i měsíců, čehož zneužívají některé nepoctivé vymáhací společnosti.

Pokud stojíte před otázkou, jestli je vůbec dobré řešit věc s vymáhací agenturou, pak potvrzuji, že se slušnou ano. Ta je někdy schopná, mimo samotné vymožení, poradit s řešením, prolustrovat dlužníka, zařídit právní servis zdarma a zproštění nákladů exekutora. Dále Vám může být oporou před sepsáním nějaké Dohody s dlužníkem, doporučí Vám bezplatně postupy s řešením a mnoho dalšího.

Jste-li v situaci, že potřebujete s dlužníkem něco sepsat nebo poradit s půjčením peněz, pak doporučujeme projekt nezpujcim.cz

 

 

Řešte svou pohledávku s námi on-line

Vložte Vaši pohledávku, my se postaráme o zbytek:

  • 1Vyplňte formulář s Vaší pohledávkou.
  • 2Do 24 hodin Vás budeme kontaktovat.
  • 3Navrhneme řešení.